דף הבית > אקטואליה וחדשות > בריטניה: 5 וחצי שנות מאסר למטיף תומך דאעש

בריטניה: 5 וחצי שנות מאסר למטיף תומך דאעש

בית המשפט בלונדון גזר על המטיף המוסלמי אנג'ם צ'ודארי. בישראל ראאד סלאח מרצה רק 9 חודשי מאסר

 

בית המשפט בלונדון, גזר היום (ג') חמש וחצי שנות מאסר על המטיף המוסלמי אנג'ם צ'ודארי, בשל תמיכה והטפה למען ארגון הטרור דאע"ש. בנוסף, נשפט יחד עמו מינזור רחמן, אשר קיבל גם הוא גזר דין של חמש וחצי שנות מאסר.

צ'ודארי הביע במהלך ספטמבר 2014 תמיכה בפעילות ארגון דאע"ש, בעקבות כך נעצר יחד עם שמונה מתומכיו בחשד לפעילות טרור. בעבר, אף התייחס צ'ודארי לפיגוע ה- 11 בספטמבר וכינה את הטרוריסטים שביצעו את הפיגוע כ- "שהידים נפלאים".

צ'ודארי ורחמן נשבעו אמונים לאבו בכר אל בגדאדי, מנהיג דאע"ש, והעלו טענות ברשתות החברתיות כי למוסלמים יש חובה לציית לו או לספק לו תמיכה.

בינתיים בישראל: ראאד סלאח מרצה 9 חודשי מאסר.

מנגד, בישראל, נעצר ראאד סלאח, ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, במאי האחרון.

ראאד הורשע בהסתה לאלימות וגזענות וקיבל עונש של 9 חודשי מאסר. לפני שנכנס לכלא אמר: "אלה לא רגעים של פרידה אלא רגעי חידוש אמונים ולערכים האיסלאמיים והפלסטיניים .שמחתנו הגדולה תהיה בעזרת השם במסגד אל-אקצה אחרי שישתחרר מהכיבוש הישראלי."

השיח ראאד סלאח,
השיח ראאד סלאח,

עוד הוסיף ראאד כי "נתניהו ושותפיו מנסים כל הזמן להסית נגדנו. אנו נדרשים להתאחד על כאב אחד כנגד ממשלת ישראל והמדיניות הגזענית שלה. אני אשאר חזק מאחורי הסורגים ואמשיך להיאבק מתוך הכלא. לא אוותר על הדרך שאני מאמין בה"

 

 

רינת ורדי

רינת ורדי

אולי יעניין אותך גם

"מחר זה הבן שלכם". צ'רלי אזריה ועו"ד שפטל

"היום זה קרה לבן שלי, מחר זה יכול לקרות לבן שלך"

האם יש דין אחד לכולם בצבא? ומה פשר היחס השונה שקיבלו אל"מ שומר לאלאור אזריה חרף הדמיון בין המקרים? צ'רלי אזריה: "שומר פעל נכון וגם הבן שלי פעל נכון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.