מבזקים
דף הבית > תרבות > בנט נגד ליאור שליין: "התגרבזת על עם ישראל"

בנט נגד ליאור שליין: "התגרבזת על עם ישראל"

מדי שבוע ליאור שליין פוצח במניפסט אתאיסטי. הפעם זה עלה לו בתגובה של שר החינוך נפתלי בנט: "מזלזל בקביעות ביהודים מאמינים כמוני ובשומרי מסורת"

המונולוגים האתאיסטים של ליאור שליין מעוררים את זעמו של שר החינוך נפתלי בנט. היום (א') כתב בנט פוסט נגד מנחה התכנית "גב האומה". "זכותך לא להאמין שהייתה דמות כזו, אברהם אבינו, כפי שהצהרת אמש (וזה עוד הדבר הפחות בוטה שאמרת כנגד סיפורי התנ״ך)", כתב בנט לשליין, "אבל הדרך בה אתה מתגרבז על מיליוני ישראלים שומרי מסורת היא דוחה".


בנט הוסיף והאשים את שליין בזלזול בעדות המזרח וביהודים מאמינים: "זלזלת במזרחיים ובמשורר ארז ביטון, שהעיד כי נפגע ממך עד עמקי נשמתו.אתה מזלזל בקביעות ביהודים מאמינים כמוני ובשומרי מסורת בפריים טיים, ושום מכונת צחוקים מוקלטים לא תהפוך את ההתנשאות הפריווילגית הזו ל'סאטירה'".

שליין התייחס לסרטון שפרסם בנט ביום שישי ובו סיפר על פרשת השבוע לך-לך. בתכנית של ערוץ 10 שליין לועג לבנט ולסרטון ואומר שיש מספר פרשנויות לפיהן ניתן לפרש את אירועי הפרשה, "למשל ששום דבר מזה לא קרה. אין שום הוכחה היסטורית שהיה איש כזה, אברהם".
מנחה "גב האומה" סיכם ואמר כי "ה'הוכחה' שבנט מנפנף בה היא סיפור מומצא, על איש שלא קיים מישות דמיונית לפני 3,800 שנה, בגלל ספר שאנחנו החלטנו שהוא קדוש".

מאוחר יותר, שליין הגיב והעלה פוסט משלו, בו תקף את בנט. "בנט, זאת כבר פעם שנייה שאתה מנסה להדביק לי ול"גב האומה" גזענות, כדי להסית נגדנו. הזלזול שלך בישראלים ממוצא מזרחי עד כדי כך עמוק, שאתה מניח שהם יגיבו באופן רגשי ויקנו את השקר הזה אוטומטית? שישכחו מי משתתפי התכנית? שלא יבדקו מה נאמר בה? המניפולציה שלך שקופה ולא תעבוד", קבע שליין. המנחה הוסיף, "תשאל את איילת שקד, היא שמעה שהמזרחים אינטליגנטים כמו אלי אוחנה".

אולי יעניין אותך גם

רחבעם זאבי. פלאש 90

מרכז מורשת לזכרו של גנדי יוקם בברקן שבשומרון

לאחר שהתעוררה מחאה על הכוונה להנציח את רחבעם זאבי ז"ל בשער הגיא הוחלט להקים מרכז מורשת בישוב ברקן שבשומרון

12 תגובות

 1. ערוץ 8 לא לגיטמי ולא יהודי

  ערוץ 8 כרגע מריץ פרומו לתוכנית דוקו על הקיפוח של בני עדות המזרח בפרומו הוא מראיין ערבי שמעלה את הטענה שמזרחים הם ערבים .
  ערוץ 8 משתמש בדוקמנטים בטענה שמזרחים הם ערבים בכדי להשיג עליונות פוליטית על מזרחים יהודים .
  באיזה זכות הוא מראיין ערבי ועוד בזמן קונפליקט דמים שיחווה דעה ויטען שאנחנו זה הם הרי הדת היהודית והתרבות היהודית שונה בתכליתה מהערבים, ראה ערך סקילת נשים שהידים וכו'
  …זה כמו לתת לאויב לחרר ריב בין היהודים כאשר בערוץ 8 מצדדים באויב ועוד בזמן קונפליקט דמים מתמשך

  איך הם נותנים לאויב בזמן מלחמה לקבוע את זהותינו ?!? מי הם שיקבעו את זהותי ?

 2. ערב רב שליין זה לא "אנחנו החלטנו שהוא קדוש"
  הוא לא יהודי וחבר מריעיו והגבר "מיכאלי" שהןא לחי איתו גם לא…
  מי שאשם זה אנחנו היהודי שמאפשרים להם להתבטא ולהתקיים פה!

 3. היש עוד אנשים שרואים את התוכנית העלובה הזו ????

 4. נקווה שהוא יהיה כזה חד גם בפרשת עמונה

  • הכל בגלל שינאה ונקמה ורצון שהממשלה תיכנע ובסופו של דבר יעשו הדברים על פי רצונם של מי שרודף, מתנקל, מזלזל, חומד, משפיל, מבזה, מלעג, רומס, יותר מחצי מדינה והכל מסתתר מאחורי תוכנית הסוואה שנקראת סאטירה. ולא יעזור לשליין ולכל הפאנל שמופיע בתוכנית הזו, שלא מוכנים, לא יודעים, מתעלמים מביקורת. כי נדמה להם שהם עושים זאת ומגיע להם חופש ביטוי חד סיטרי שמעוררת חלחלה, זעם, כעס שרוחוקה מלהיות תוכנית לכל העם, זוהי תוכנית למועדון סגור שניתנת להם הבמה ומשכורת לזמן רב על חשבון משלמי האגרות טלויזיה למיניהם. אם היינו צריכים לשלם עבור ערוץ שהתוכנית הזו תופיע היא לא היתה מתקיימת. אין לה מנדט מהעם.

 5. בנט מעליב את המזרחים החברים שלי, כשהוא מנסה לשסות אותם בליאור שליין. כי זה מה שהוא עושה: עומד מהצד ומנסה לחמם בין שני אנשים: "אווווו". כמו ילד בן 4. אני אמנם לא מסכים עם שליין לגבי הקשר החשוב בין תנ"ך ובין היהדות, אבל גם לא מסכים עם בנט בנושא הכפייה הדתית. כל צד צודק ואסור להתגודד במחנאות. ובסוף, הפוסט של בנט בניסיון פתטי לסכסך בין מזרחים ומסורתיים לבין ליאור שליין זה כזה ילד בן 4. מה אתה דפוק?!! כולנו יהודים וכולנו אחים, מי אתה שתגיד למזרחים שאנחנו האשכנזים שונאים אותם?! יא טמבל, אתה בעצמך אשכנזי, בינתיים העדר שלך ממשיך לאכול מהחרא של הממשלה הזאת, ואתה פוגע בחברים שלי המזרחים. סכסכן עם ראש זין

  • בין התנ"ך לבין הארץ שלנו

  • סליחה יקירי, לא כולנו אחים. אני בטח לא אח של ליאור שליין הגזען,
   שונא הדתיים ועדות המזרח.

  • מה פירוש לסכסך, ליאור שליין הוא גזען נאלח ששונא מזרחיים כפי שהוא שונא דתיים ושומרי מסורת. טוב עשה בנט שלא שתק והגיב לדברי הבלע שלו.

  • הוא לא אמר שהאשכנזים מזלזחים בספרדים. אלא שליאור שליין מזלזל. אם הוא אומר שהתנ"ך לא קיים , ואברהם אבינו לא היה.
   אז לזלזל בספרדים,?! קטן עליו! בנט מרגיז אותך, כי הוא חכם ואוהב הארץ וגם דתי.
   איש שכסף לא מעניין אותו, אלא רק לעבוד למען עם ישראל. איבדת כוון.

 6. מי שלא עומד בביקורת, לא ראוי להנהיג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.