דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט ליועצי טראמפ: אל תתמכו במדינה פלסטינית

בנט ליועצי טראמפ: אל תתמכו במדינה פלסטינית

בנט אמר את הדברים לשלושה מיועצי טראמפ בפגישה שקיים בניו יורק בימים האחרונים. במקביל אסר נתניהו אסר על שרים לקיים מגעים ישירים עם צוות טראמפ

שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט נפגש ביום ראשון בניו יורק עם שלושה מאנשי צוותו של הנשיא הנבחר, חרף בקשת ראש הממשלה לא להיפגש עם אנשי ממשל טראמפ ללא תיאום עמו, כך נחשף ב"הארץ".

רה"מ בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

בנט ביקש מיועציו של טראמפ לא למהר לאמץ את פתרון שתי המדינות כמדיניותו הרשמית אלא לבחון אלטרנטיבות למדיניות שהייתה נהוגה תחת הנשיא בוש והנשיא אובמה בכל הנוגע לסכסוך הישראלי־פלסטיני.

גורמים שעודכנו בפרטי הפגישות בין בנט ויועציו של טראמפ וביקשו לשמור על עילום שם בשל הרגישות המדינית אמרו כי בנט הציע שהממשל החדש יבחן את תכניתו המדינית כתחליף לפתרון שתי המדינות. לדבריהם, בנט אמר כי הוא מציע הקמת "אוטונומיה פלסטינית על סטרואידים" בחלקים מיהודה ושומרון לצד קידום צעדים להחלה הדרגתית של הריבונות הישראלית על חלקים אחרים, כגון סיפוח של התנחלות מעלה אדומים לישראל בשלב הראשון. אנשיו של טראמפ רשמו לפניהם את דבריו של בנט ואמרו שיעבירו אותם הלאה.

בנט שוהה בימים האחרונים בארצות הברית והוא נפגש שם עם ארגונים יהודיים כחלק מתפקידו כשר לענייני תפוצות.

אתמול אסר נתניהו על השרים וסגניהם ליצור קשר ישיר עם גורמים בממשלו החדש של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ. מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הפיץ הנחיה כתובה בעניין. "אבקש להודיעכם כי בהתאם להנחיית ראש הממשלה, השרים וסגני השרים נדרשים שלא ליצור קשר עם הממשל הנבחר בארה"ב אלא באמצעות לשכת ראש הממשלה או באמצעות שגרירות ישראל בוושינגטון בלבד", נכתב בהנחיה שהופצה ללשכות השרים בסביבות השעה 16:00. "אודה על יישום מיידי של הנחיית ראש הממשלה האמורה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

ארדן: "מרגלית הלך בטיפשות לתת לגיטימציה לרג'וב"

השר לביטחון פנים תקף בראיון לרשת ב' את ח"כ מרגלית המתמודד על רשות העבודה, שנפגש עם בכיר מחבלי הפת"ח. "זה שמאל שבמסגרת קמפיין מוכן לפגוע באינטרסים של ישראל"

2 תגובות

  1. תראו את התוכנית של טראמפ ל 100 ימים ראשונים
    http://en.miui.com/thread-333403-1-1.html

    זה נקרא מנהיג שדואג לעם שלו – בניגוד לממשלת הגמדים שלנו

  2. כל הכבוד לבנט. מדינה פלסטינית רק תזיק לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.