מבזקים

צפו: ''רשת הריגול של חמאס''

הפועל ת"א ממשיכה להחתים

דוברו של טראמפ על העברת השגרירות: "תהיה הודעה בנושא בהמשך"

לא יהיו יותר בתי ספר שדה חילוניים?

שודדי עתיקות ערבים נתפסו על-חם

"שמחה מהולה בעצב": בית הכנסת נחנך לזכר השוטר שנרצח

שני פצועים מנשיכת כלב בכלבייה באזור השרון

אב ובנו נעצרו בבת ים בחשד לזיוף בקבוקי אלכוהול

מטוסים אמריקניים חיסלו עשרות טרוריסטים של דאעש בלוב

המדינה ערערה על קולת עונשם של נוחי דנקנר ואיתי שטרום

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "בית המשפט העליון יתמלא באנשים מהשקפת העולם שלנו"

"בית המשפט העליון יתמלא באנשים מהשקפת העולם שלנו"

חברת הוועדה למינוי שופטים, חה"כ נורית קורן, תוקפת את שופטי בג"ץ: "אני אומרת לשופטים: "איך קיבלתם את פסק הדין הזה, הוא הזוי"

המאבק בין הכנסת לבית המשפט העליון עולה מדרגה? ח"כ נורית קורן (ליכוד) החברה בוועדה למינוי שופטים, מבהירה כי בסבב המינויים הבא, הוא יתמלא באנשים "בעלי השקפת העולם שלנו". "אני יכולה להבטיח – בבית משפט העליון מתפנים חמישה תקנים ואני מקווה שנוכל לחדש ולהביא אנשים מהשקפת העולם שלנו".

את הדברים אמרה קורן במהלך ביקור שערכה יחד עם חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת ופעילי ליכוד בשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר שבגוש עציון. קורן התייחסה גם לפסק הדין של בג"ץ לפיו על בתי השכונה להיהרס ואמרה: "במתקפה חריפה על שופטי בית המשפט העליון – ומבהירה שהמינויים הבאים אליו יהיו שונים מהמצופה.

קורן. צילום: פלאש 90
קורן. צילום: פלאש 90

"פסק דין הזוי"

היא סיפרה לתושבים, "אני חברה בוועדה למינוי שופטים ואני גם עורכת דין – אני יושבת עם נאור, עם רובינשטיין ועם ג'ובראן (שופטי העליון). אלה האנשים שהם חברים שלי בוועדה – ותאמינו לי אני אומרת להם, 'איך קיבלתם את פסק הדין הזה? הוא הזוי'. הייתי רוצה שהם יבואו לפה – ואם זה לא נעשה, צריך לדאוג שהשופטים יבואו לשטח לפני שהם פוסקים".

קורן המשיכה ואמרה כי דיוני הוועדה הנוכחית למינוי שופטים יובילו לתוצאות חדשות. "בשנה הקרובה אנחנו מחליפים 5 תקנים בבית המשפט העליון. צריך לבחור שופט אחד ערבי ואמרו לי שצריך אחד מזרחי. אמרתי 'תשכחו אחד מזרחי – כי מבחינתי יהיו אנשים מהשקפת העולם שלנו'. עד עכשיו מינו אנשים מהשקפת העולם שלהם – עכשיו יהיו משלנו. אני אמרת שחיות ישבה בפסק דין הזה (הריסת נתיב האבות). אני שומעת רק את השם 'חיות', אני מודאגת".

ח"כ קורן הוסיפה כי היא "לא פופליסטית". לדבריה, "החוקים שלי אמיתיים – ואם יש משהו שצריך להילחם עליו כמו פרשת ילדי תימן – לא מעניין אותי מה יגידו ואני אלך עד הסוף".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. פלאש 90

הרמטכ"ל אושפז בעקבות סרטן בערמונית

הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט עבר היום (ה') ניתוח להסרת הערמונית בביה"ח בילינסון בפ"ת לאחר שהתגלה גידול סרטני במקום

תגובה אחת

  1. תתחילו לחוקק חוקים

    בשביל מה אתם בשלטון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.