דף הבית > תרבות > בי"ס בת"א מסרב להשמיע את "התקווה"

בי"ס בת"א מסרב להשמיע את "התקווה"

"ההמנון לא משמעותי": טענו בבי"ס 'תיכונט' בתל אביב שסירב להשמיע את המנון המדינה בטקס לזכר יצחק רבין ז"ל, והסביר כי זוהי מדיניות ביה"ס

מספר תלמידים בבית הספר התיכון 'תיכונט' ע"ש אלתרמן בתל אביב הלינו על כך ש'התקווה' לא הושמעה בסיום טקס לזכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין. התלמידים, שחשבו בתחילה כי מדובר בטעות, הבינו כי מדובר בהוראה מכוונת של הנהלת התיכון, ולדברי המנהל "ההמנון הוא לא דבר משמעותי". לשאלת התלמידים ענה המנהל: "למה צריך סמלי מדינה?".

בתשובה לאתר 'וואלה!', בו פורסם המקרה, אמר מנהל התיכון, רם כהן: "איפה כתוב שצריך להשמיע את ההמנון? לא מדובר בטקס ממלכתי בהר הרצל אלא טקס בית ספר. את ההמנון משמיעים במגרשי כדורגל. בטקס דיברנו על דמוקרטיה, על רצח. מה הקשר להמנון?".

נראה כי הלך הרוח הזה אינו נדיר בבית הספר. בנוסף לטקס, התקיימו ביום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל גם מעגלי שיח בבית הספר שהוקדשו בין היתר לנושא "הפנאטיות הרדיקאלית אל מול ההומניזם הפלורליסטי".

ח"כ עודד פורר פנה במכתב לשר החינוך נפתלי בנט ולראש עיריית תל אביב בדרישה לבדוק את הנושא ולברר מדוע חודרים תכנים אנטי ציוניים מובהקים לתוך כותלי בית הספר. "לא ייתכן שדעותיו הפוליטיות של מנהל או איש צוות, במוסד הממומן ע"י משרד החינוך יחלחלו לצעירים וצעירות המגבשים את זהותם. לצערי לא אחת התבטא מנהל בית הספר באמירות שאינן ראויות לאיש חינוך".

עוד הוסיף במכתבו ח"כ פורר כי "אי השמעת ההמנון אינה עומד בקנה אחד עם ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. החלטת בית הספר, מקוממת, מטרידה ואף מהווה התדרדרות במדרון החלקלק של התפרקות המדינה מסמליה ומעקרונותיה".

בית ספר 'תיכונט', ת"א
"ההמנון הוא לא דבר משמעותי". בית ספר 'תיכונט', ת"א
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

אריאל זילבר. צילום: ויקיפדיה

הזמר אריאל זילבר כתב שיר למען אלאור אזריה

ערב גזר דינו של אלאור אזריה הזמר אריאל זילבר פרסם שיר המביע בלוחם תמיכה נחרצת. "ומי שיש לו קצת שכל בראשו, הקם להרגך השכם להרגו"

2 תגובות

  1. המדינה וגם אנשיה פשוט יצאו כולם מדעתם

    מזכיר ימים אחרים בהסטוריה היהודית לפני 2000 שנה

  2. נמאס מכל שוחטי הפרות הקדושות יש צורך דחוף לרענן לפוסט ציונים את הפתגם שאים לא נהיה תלויים זה בזה נהיה תלויים זה ליד זה. בשם הנאורות וה"פלוארליזים"מחרבים את הדמוקרטיה ואת המדינה.אז שלא ייבבו כשתהיה לקצרי הסובלנות ראקציה כימית במוח ויגיבו כמו החורנים הנאורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.