13:40 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ערביי ישראל בשירות אבו מאזן

ערביי ישראל בשירות אבו מאזן

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל נענתה לפנייתו יו"ר הרשות ומתווכת בין ארגוני הטרור חמאס ופתח בניסיון להביא לממשלת אחדות פלשתינית

ועדת המערב העליונה של ערביי ישראל נענתה לפנייתו של יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן שביקש ממנה לסייע לו בתיווך בין פתח לחמאס.

 הפטריוטים דנים בנאום ההסתה של אבו מאזן בפרלמנט האירופי

שלשום נערכה בטלוויזיה  הירדנית שיחת ועידה בהשתתפות חבר הכנסת לשעבר וראש ועדת המעקב מוחמד ברכה, סגן ראש ממשלת ירדן ושר הפנים לשעבר סמיר חבאשנה, ונבית שעת, חבר הווע המרכזי של פת"ח ולשעבר שר החוץ של הרשות הפלשתינית. השלושה דנו בפעילות ועדת המעקב.

בראיון שפורסם ב"מערב-השבוע", סיפר ברכה כי "ליוזמה שלנו יש הדים חיוביים בעולם הערבי וגם בקרב הפלשתינים בגדה, ברצועה, בפזורה, כאן בארץ, וקרב כל הגורמים הפלשתיניים".

"אני מקווה מאוד שנצליח במקום בו אחרים נכשלו. התנאי שלי להיכנס לתמונה כיו"ר ועדת המעקב העליונה הוא לאחד את כל הגופים העסוקים בעניין סיום הפילוג. ישנם גורמים כאלוה בגולה הפלשתינית, ברמאללה ובעזה, כולם מתואמים לצורך העניין, ואני מנסה לדבר במקומות שאני יכול להגיע אליהם. במקומות אחרים, שאני מנוע מלדבר בהם בגלל החוק הישראלי – כמו חמאס ברצועה או בחו"ל – ישנם אחרים שמדברים".

בראכה. צילום: פלאש 90
בראכה. צילום: פלאש 90

"אם נראה שהיוזמה נתקלת בקשיים נשתמש בחוצפה הישראלית ולא נהיה מנומסים. אם יהיה צורך, נקרא לבני העם הפלשתיני להפעיל לחץ על מנהיגיהם. התוואי לסיום הפילוג ברור, אנחנו לא המצאנו את הגלגל. הפלגים הפלשתינים חתמו בעבר על הסכם וכל שנותר הוא ליישם אותו".

"הצעד הראשון הוא להקים ממשלת אחדות לאומית של כולם, שתהיה בעלת השליטה גם בגדה וגם בעזה. הדבר השני הוא לקבוע תאריך בחירות בתוך שישה חודשים עד שנה. על כל הצדדים לכבד את התוצאות, אבל על הרוב תהיה חובה לשתף פעולה  עם המיעוט גם לאחר הבחירות בממשלה אחת".

יפוי כוח "אדיר" מאבו מאזן

ברכה סיפר בראיון על המפגש של ועדת המעקב עם יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן, שלדברי חה"כ לשעבר נתן "ייפוי כוח אדיר" למהלך הפיוס.

לפני כשבועיים נפגשו יו"ר הרשות ובכירי ההנהגה הערבית בישראל, בלשכתו שברמאללה. במפגש נכחו בין השאר עשרות אישי ציבור ערבים-ישראלים, ביניהם גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת, ראשי ראשויות מקומיות, אנשי עסקים ואנשי אקדמיה.

אבו מאזן אמר במהלך המפגש כי הוא רואה בציבור הערבי בישראל כמי שיכול לשמש גשר לשלום לא רק בין ישראלים לפלשתינים, אלא גם בין פתח לחמאס והפלגים הפלשתיניים: "אנו צריכים להגיע לכל ישראלי ולהראות לו שידנו מושטת לשלום ואנו מאוד רוצים לחיות בשלום כמדינה פלשתינית עצמאית, לצד מדינת ישראל".

יש להזכיר כי בקשה זו של אבו מאזן אינה הפעם הראשונה בה הוא מנסה לערב בין הרשות ובין הציבור הערבי-ישראלי. ב-17 במרץ הפעיל יו"ר הרשות את ראש עיריית נצרת על מנת שזה יגביר את אחוז ההצבעה לטובת הרשימה הערבית המשותפת.

אולי יעניין אותך גם

1

הותר לפירסום: נעצרו חשודים בירי במחסום ג'בארה באפריל

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה״ל ומג״ב, נעצרה חוליית טרור בחשד למעורבות בפיגוע ירי שבוצע בתאריך 29.4.17 לעבר כוח צה"ל במחסום ג'בארה הסמוך לטייבה וטול כרם

תגובה אחת

 1. כל יהודי שלא לומד היסטוריה בטוח יחזור על אותם טעויות.
  בכל טבח או לינ'ץ ביהודים בגלות היו מעורבים השכנים והחברים הערבים של אותם יהודים.
  כל זמן שאנחנו נראה שליטה ואפס סובלנות כלפי פגיעה ביהודים ונגיד שוב ושוב שזו המדינה שלנו ואנחנו לא כובשים אלה משחררים הם יבינו שאנחנו פה לנצח .
  ואם נגמגם כמו השמאל הם יחשבו שיום יבוא והם ירצחו את כולנו וישלטו במדינה (אי שליטה מראה על חולשה).
  שלא נטעה לרגע רוב הערבים טובים רובם לא שונאים אותנו אבל כולם היו מעדיפים שלא נהיה פה גם אם יהיה להם יותר רע בלעדינו ,לכן שהמיעוט שלהם ירצו לפגוע בנו רובם יעמדו מהצד ומיעוט אמיץ ינסה להציל חלק.(ההיסטוריה מלאה באירועים כאלו)
  ערבי ישראל אף פעם לא יהיו ישראלים כי השמאל מכר להם סיפור שפעם זו הייתה המדינה שלהם ואנחנו לקחנו מה שלא נכון המדינה הייתה של הבריטים והם היו אזרחים פה ואנחנו לקחנו לבריטים והם יכולים להשאר כל זמן שהם מבינים שאין להם טענה או דרישה מאיתנו.
  זו מדינה של היהודים והיא צריכה להיות יותר יהודית מסורתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.