דף הבית > אקטואליה וחדשות > בגוש עציון בטוחים: "זוהי הצתה רביעית השבוע"

בגוש עציון בטוחים: "זוהי הצתה רביעית השבוע"

ביום בו צוותי כיבוי האש עסוקים בשריפות בכל הארץ, עולה חשד כי פלסטינים הציתו מספר מוקדים ביער סמוך ליישוב גבעות שבגוש עציון

ביום בו צוותי כיבוי האש עסוקים בשריפות בכל הארץ, עולה חשד כי פלסטינים הציתו מספר מוקדים ביער סמוך ליישוב גבעות שבגוש עציון. כוחות המשטרה, כיבוי אש וצבא במקום וכביש 367 סגור לתנועת כלי רכב בשני הכיוונים בשלב זה לא קיימת סכנה לתושבים. תושבי האזור מיואשים: "זוהי הצתה הרביעית השבוע, כל הצתה במספר מוקדים. לא תופסים את המציתים"

שריפה בגוש עציון. קרדיט: ביטחון עציון
שריפה בגוש עציון. קרדיט: ביטחון עציון

חמישה צוותי כיבוי ומיכלית הוזעקו לכבות את השריפה, מהמקום דווח שהאש נעה במהירות וציר התנועה נחסם לסרוגין. על פי החשד השריפה פרצה בעקבות הצתה של פלסטינים תושבי הכפר נחלין. הכביש בין כיכר הישובים למחסום הל"ה נחסם לתנועה.

לוחמי האש פועלים בנחישות להשגת שליטה, מהשטח דווח על שני מוקדים בוערים: מעל הציר ומתחת לציר, במקום רוחות חזקות המלבות את הבעירה בגב ההר, רוחב פס האש 100 מטרים.

על פי הדיווחים התגלתה הצתה נוספת כ-500 מטרים מההצתה הראשונה לכיוון הכפר ג'בע.

שריפה בגוש עציון. קרדיט: יאיר בן דוד
שריפה בגוש עציון. קרדיט: יאיר בן דוד

יאיר בן דוד המתגורר בחוות קשואלה שהוקמה בתוככי היער במטרה למנוע כריתת ושריפת העצים. בן דוד, האחראי על הביטחון במקום מספר לאתר ערוץ 20: "שנה שעברה היו לנו 50 הצתות. הציר עדיין סגור, השריפה עוד לא בשליטה, זוהי הצתה רביעית במספר בשבוע האחרון וכל הצתה כזו היא במספר מוקדים לפני חודשיים נעצרה חולייה אך נראה שזה לא עצר את גל ההצתות"

"התחושה היא לא הכי טובה שבעולם, בפועל זה קורה יום אחרי יום, לא תופסים את המציתים" מספר בן דוד "תחושות מעורבות ולא פשוטות כלל".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

חשודים בתקיפת ערבים מובאים לבית המשפט. צילום ארכיון: הדס פרוש, פלאש 90

דיווח: צעיר ניסה לשים קץ לחייו במהלך חקירות שב"כ

כתבי אישום הוגשו היום (א') נגד שישה צעירים וקטינים בחשד לתקיפת ערבים בבאר שבע. עוה"ד של הנאשמים: "לפחות אחד מהנחקרים ניסה לשים קץ לחייו במהלך החקירות, בעקבות לחצים קשים"

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.