17:51 24/07/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > באסל גטאס נגד שמעון פרס: "רודן של מפעל הכיבוש"

באסל גטאס נגד שמעון פרס: "רודן של מפעל הכיבוש"

בזמן שהנשיא לשעבר נאבק על חייו, הח"כ הערבי העלה פוסט פרובוקטיבי לעמוד הפייסבוק שלו ובו תקף את פרס: "אנחנו לא מכירים עוד אדם בעל 7 נשמות"

ביקורת מפתיעה ברשעותה נגד שמעון פרס, הנאבק על חייו בבית החולים שיבא בתל השומר. חבר הכנסת באסל גאטס מהרשימה המשותפת תקף את הנשיא לשעבר וטען כי הוא "מכוסה בדמנו מכף רגלו ועד הראש. אנו לא ממהרים להשתתף בפסטיבל האבל והצער הקולקטיבי של השבט".

את הדברים כתב גטאס בעמוד הפייסבוק שלו בערבית, בזמן שנפגש עם האסיר הביטחוני מחמוד איבלוויל.

גטאס נגד פרס. צילום מסך: פייסבוק
גטאס נגד פרס. צילום מסך: פייסבוק

"האם זו דרכו האחרונה של פרס? אין לדעת, מעולם לא נתקלנו באדם בעל שבע נשמות", פתח גטאס את הפוסט בהלצה לגילו המבוגר של הנשיא התשיעי.

"בואו לא למהר להשתתף בפסטיבל האבל והצער הקולקטיבי של השבט". לדבריו, "פרס היה מעמודי התווך של הפרוייקט הציוני – קולוניאליזם והתנחלויות. היה אכזרי, הקיצוני והמזיק ביותר כלפי העם הפלסטיני.

לדבריו, "למרות כל התכונות הצליח פרס לתאר את עצמו כיונת השלום ולגרוף פרס נובל לשלום, כמובן שבלי עזרה ישירה או עקיפה שלנו לא היה מצליח. במותו נזכור את אישיות הרודן האחראי על פשעי מלחמה נגדנו".

גיוס הכספים של גטאס

כזכור, היום יוצא משט הנשים מברצלונה, שבקמפיין ההתרמה שלו השתתף באופן פעיל גטאס עצמו. גטאס, שערך מסע התרמה למען המשט סיפר כי ההכנות ל"משט שישבור את המצור נמצאות בעיצומן".

"מדוע אנחנו לא מקיימים ארבעה משטים מדי שנה על מנת לשבור את המצור? למה אנחנו לא מפעילים את הקהילות הפלסטיניות לתמוך ולממן את המשטים, כמו שעשו אנשי שוודיה, שמימנו את המשט האחרון?", שאל גטאס את קהל שומעיו.

גטאס המשיך לתקוף את ישראל ואמר: "למרות שאנחנו מתמודדים עם הממשלה הגזענית והפשיסטית בהיסטוריה של ישראל, אנחנו לא ניכנע".

אולי יעניין אותך גם

שגרירות ישראל בירדן. פיגוע. צילום: אתר עמון הירדני

הבכיר הישראלי שיצא לירדן שב לישראל

על רקע המאמצים לחלץ את עובדי השגרירות בירדן בשעות האחרונות שב לארץ הבכיר הישראלי שיצא לממלכה. הירדנים דורשים לחקור את המאבטח