דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארגוני השמאל ישתפו פעולה עם תנועה אנטישמית?

ארגוני השמאל ישתפו פעולה עם תנועה אנטישמית?

ארגון 'סביל' האמריקאי מתכנן סיור משותף ביהודה ושומרון יחד עם שוברים שתיקה, בצלם וארגונים נוספים. 'סביל' ידוע בשל תפיסותיו האנטישמיות

מכון המחקר NGO מוניטור חושף כי במאי 2017 יתקיים סיור משותף של ארגון אמריקאי בעל תפיסות אנטישמיות, בשיתוף עם ארגוני השמאל הישראלים. על פי התכנון, ארגון 'סביל', יסייר בצוותא עם שוברים שתיקה, בצלם וארגונים נוספים.

התפיסה האידאולוגית של ארגון 'סביל' משווה בין צליבת ישו לבין "סבלו של העם הפלסטיני תחת הכיבוש". תמיכה בחרם על ישראל, בתנועת ה- BDS (חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על מדינת ישראל) והסברה אנטי-ישראלית חובקת תבל הן רק חלק מהפעילויות האנטישמיות בהן דוגל הארגון.

'סביל' - "עידוד נוצרים מכל העולם לפעול למען צדק ולעמוד בסולידאריות עם העם הפלסטיני"
'סביל' – "עידוד נוצרים מכל העולם לפעול למען צדק ולעמוד בסולידאריות עם העם הפלסטיני"

בין היתר, ארגון 'סביל' מתפאר ב"הישגים" שהוא צבר מהעבר, כגון: שכנוע הקרן ההולנדית למשוך השקעות מ-5 בנקים בישראל, משיכת השקעות נורווגיות במשק הישראלי ועוד.

עוד נודע ארגון 'סביל' בשל תפיסתו האנטי ציונית השוללת את זכותו של עם ישראל על ארץ מולדתו. נעים עתיק, יו"ר 'סביל', טוען: "אם ליהודים יש זכות מולדת- היא קיימת בגרמניה, לא בפלסטין".

על פי NGO מוניטור, 'סביל' ככל הנראה החלו לסייר בישראל לראשונה בשנת 2011, וכל סיור נועד לאסוף חומר תעמולה נגד ישראל. האתר הרשמי של הארגון מתהדר בשיתוף פעולה עם שוברים שתיקה ובצלם, ומצהיר כי בכוונתו להמשיך לשתף איתם פעולה בעתיד.

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

מועמדים בחירות 2017 בצרפת, משמאל לימין: פרנסואה פיון, עמנואל מקרון, ז'אן-לאק מנלשון, מרי לה-פן, בנואה אמון. צילום: פטריק קובריק, רויטרס

בחירות גורליות בצרפת – מורה נבוכים

הבוקר ייפתחו הקלפיות בצרפת ואחת ממערכות הבחירות המותחות בתולדותיה תגיע לסיומה. לפי הסקרים, הפער בין המועמדים מזערי והתחושה במדינה היא שהכל פתוח

תגובה אחת

  1. כתבה מעולה יישר כוחך אלעד .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.