12:45 23/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חיי עולם נטע בתוכנו

חיי עולם נטע בתוכנו

יעל ויסמן: "אם הוא לא היה רץ לשם זה לא היה אותו ינאי שהתאהבתי בו"

בסרט 'חיי עולם' שישודר הערב (ד') מספרים חבריו ובני משפחתו על חייו ויחד עם הנוכחים בזירת הפיגוע משחזרים את אשר אירע. יעל, אלמנתו של ינאי, סיפרה: "ברמי לוי הוא נכנס, פגש חייל, שאל אותו 'מאיפה אתה? תודה שאתם שומרים עלינו', זה היה רגיל, זה היה ינאי. כאילו, זה היה ברור לי שהוא יעצור וישאל חיילים מאיפה הם ואיזה מחזור גיוס הם. הוא כל הזמן פגש אנשים ואני הרגשתי שאני כבר מתחרפנת, כאילו, רוצה לסיים את הקניות, אז תקעתי לו באיזה שלב את נטע בידיים ואמרתי 'בסדר, אז אם אחד מאיתנו מתעכב אז אני אלך לעשות את הקניות ואתה תהיה עם נטע', והוא (אמר) כאילו 'מה פתאום? תהיי עם נטע ותביאי את הדברים לעגלה". אני זוכרת שזה נורא עיצבן אותי אבל אמרתי בסדר. לא הבנתי למה ההתעקשות הזאת שנטע תישאר צמודה אלי ובאנו להיכנס בעצם לשורה של חומרי הניקוי, השורה שבעצם בה התחיל הפיגוע ואני זוכרת שנכנסתי והתחלתי להסתכל שם על דברים ואז ינאי אומר לי 'למה שלא נעבור קודם למוצרי החלב?". אז יצאתי מהשורה שם והלכנו ובאמת נעמדנו מול המעדנים. ואז זה היה עניין של שניות…".
"הספקנו ככה להחליף שניה מבטים, כל אחד ידע בדיוק נראה לי מה השני הולך לעשות", המשיכה יעל. "לי היה ברור שאני לא עוזבת את נטע והיה ברור לי שברגע שאני ארים את העיניים מנטע היא כבר תהיה בידיים שלי ינאי כבר לא יהיה לידי. אני זוכרת שהרמתי אותה וככה הרמתי, אולי טעיתי וינאי יישאר, אבל אני זוכרת שרק ראיתי את הגב שלו בדיוק פונה בין השורות".

"הזכרון האחרון"

"שבוע לפני הפיגוע ינאי יצא לרגילה, כל יום עשינו משהו אחר, ינאי השקיע בטירוף בנטע בשבוע הזה", מספרת יעל ומוסיפה: "בשבעה, כשראיתי אנשים נכנסים וקלטתי כמה אנשים ראינו במהלך השבוע הזה (של הרגילה) וכל האנשים שראינו זה אנשים שהיו נורא חשובים לינאי, הם היו ממש משמעותיים לו בחיים וככה איכשהו פגשנו אותם" יעל ממשיכה ומתארת כי ינאי עצר, דיבר איתם, הזמין אותם אליהם או שהם נסעו לאותם החברים וכי היה לו ממש חשוב לא סתם להגיד להם שלום אלא ממש להקדיש להם זמן

"אני לא כועסת עליו ואני אפילו מודה לו"

אחת השאלות הקשות היא האם אין ביעל כעס על ינאי על כך שהוא נטש אותה כאשר בתם נטע כה קטנה, ועל כך שהלך להגן על חיים של אדם אחר בידיים חשופות? אך יעל מתגלה כאישה גדולה כאשר היא אומרת: "אני לא כועסת עליו ואני אפילו מודה לו על מה שהוא עשה..כי אם הוא לא היה רץ לשם זה לא היה אותו ינאי שהתאהבתי בו".

׳חיי עולם׳ – סיפור חייו של ינאי ויסמן הי״ד, הערב ב-19:30 בערוץ 20.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שרה נתניהו. צילום: פלאש90

המדינה לבג"ץ: "ההחלטה בתיק המעונות – בקרוב"

היועמ"ש אביחי מנדלבליט הודיע לבג"ץ כי ההחלטה האם להגיש כתב אישום נגד רעיית רה"מ שרה נתניהו ב"פרשת המעונות" תתקבל בקרוב