מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אללה אכבר": קריאות מואזין מחוץ לביתו של ברקת

"אללה אכבר": קריאות מואזין מחוץ לביתו של ברקת

"ניר ברקת לא אוכף את חוק הרעש כנגד המואזינים", כך טענו הבוקר תושבי צפון העיר שהגיעו להשכים את ראש העיר. צפו

מחאה מחוץ לביתו של ניר ברקת

"אללה אכבר". כך התעורר הבוקר (ה') ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, לאחר שתושבי שכונות צפון ירושלים התייצבו להפגנה בשכונת בית הכרם בעיר. מצויידים ברמקול רב-עוצמה,השכימו את תושבי השכונה ואת ראש העיר ומשפחתו עם קול קריאת המואזין.

לדברי המוחים, ראש העיר אינו אוכף את חוק הרעש כנגד המואזינים של תושבי העיר המוסלמים. "התקווה היא שההכרות האישית של המטרד הסביבתי של רעש המואזין שמטריד מדי יום 5 פעמים ביום כ-600,000 מתושבי העיר, יגרום לראש העיר להורות על אכיפת חוק הרעש כנגד המואזינים שמחרישים את אוזניי רוב תושבי העיר", אמרו והוסיפו בעוקצנות כי "בשכונת בית הכרם, מיותר לציין, רעש המואזין מהמסגדים במזרח העיר לא נשמע".

אייל גולן קורא לך

לא מדובר בפעם הראשונה בה מוחים תושבי צפון העיר על רעש המואזין הצורם. ב-2012 העבירו תושבי הגבעה הצרפתית מסר לתושבי עיסאוויה, כי אם בגבעה הצרפתית ישמעו את המואזין, הרי שהם יתקינו רמקולים בעוצמה גבוהה לכיוון הכפר, שישמיע שירים של אייל גולן.

אחרי שהבינו שמדובר בחרב פיפיות, כיוון שהזמר פופולרי גם בשכונות הערבית בירושלים, בחרו לאתגר בגבעה הצרפתית את טעמם המוזיקלי של תושבי עיסאוויה והפעילו רוק כבד. בשלב זה החליטו תושבי עיסאוויה להסיר את הרמקולים מהמואזינים.

מחאה בווליום גבוה. מתוך 'לפני כולם' עם שרון גל היום (ה')

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

4 תגובות

  1. באירופה, באמריקה, וגם במדינות ערביות – כבר יש חוקים נגד רמקולים בשימוש המואזין.

  2. המואזין נשא היום דרשה ב 4:00 לפנות בוקר.
    45 דקות אחרי – קרא לתפילה בעוצמה שהעירה את כל השכנים ברדיוס של קילומטרים. אי אפשר לחזור לישון אחרי העוצמות האלו. זה כאילו הוא קורא עם מגהפון ליד המיטה.
    כפול 10 מואזינים מכיוונים שונים. ירושלים 2016

  3. יש לי הרגשה שגם לא ימשיכו לאכוף את הרעש בעקבות המפגנה שהיתה אתמול. רק אומרים לא עושים. וכולם סובלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.