0:54 17/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אין קייס נגד החייל

אין קייס נגד החייל

התביעה נגד החייל טוענת להריגה כי החייל ירה במכוון כדי להרוג מחבל מנוטרל מתוך נקמה. לא כך המקרה

ניסיון העבר מלמד אותנו שיש מחבלים אשר מוכנים להתאבד ובלבד שיצליחו להרוג ולפגוע בכמה שיותר יהודים. הם מצהירים על כך גם בפומבי ורבים מהמחבלים שנשלחו מטעם או על דעת עצמם, נשאו על גופם חגורות נפץ כבדות משקל עם מסמרים וכדורי ברזל כדי למקסם פגיעה בחפים מפשע.

בסרטונים בהם נראה חייל יורד מרכב צבאי ומתקרב אל מחבל, נשמעות צעקות אזהרה. האם המחבל נושא על גופו חומר נפץ? כך גם בתקרית בחברון. במבט בוחן ניתן לראות כי המחבל עוטה מעיל ביום חם. החשד כי מתחת למעיל  הוא טבעי, והבליטה מעלה חשד ממשי שמדובר בחגורת נפץ. חשוב לזכור. הפעלה של מטען או חגורת נפץ דורשת בסך-הכל אצבע, לא יותר.

חיילים מפנים את גופת המחבל בחברון. צילום: פלאש 90
חיילים מפנים את גופת המחבל בחברון. צילום: פלאש 90

א"א, הלוחם מכפיר, מקבל את כל המידע הזה תוך מספר שניות. יש מחבל שכוב על הרצפה. הוא מנוטרל, אך לא מת. לידו יש סכין ואנשי מד"א המטפלים בזירה צועקים כי יש חשש כי המחבל עוטה חגורת נפץ. לפתע הוא מבחין כי המחבל מראה סימנים של הכרה. ידו וראשו זזים וכשכל מה שדרוש לפוצץ את הזירה היא אצבע, מדובר בסכנה ברורה ומיידית. כל הכח נתון בסכנה. במצב כזה צריך לנטרל את האיום וזה בדיוק מה שעשה החייל.

כתב האישום מתעלם מן המציאות הזו, לכן יש לזכות את החייל.

לוי יוסף חי

לוי יוסף חי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פגישת טראמפ פוטין בחודש יולי בפסגת ה-G20 בהמבורג גרמניה. צילום: רויטרס

סקר: פוטין זוכה לתמיכה גדולה מטראמפ

סקר מכון PEW מעלה כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נמצא אמין יותר מנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ב-23 מתוך 37 המדינות שהשתתפו. יחד עם זאת, ציוני שני המנהיגים אינם מזהירים