5:40 27/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אחרי התמוטטות קלינטון: טראמפ מוביל בסקרים

אחרי התמוטטות קלינטון: טראמפ מוביל בסקרים

4 ימים אחרי ההתמוטטות, מאבדת הילרי קלינטון את היתרון בסקרים. בסקר ארצי שמפרסם ה"ניו יורק טיימס" מצטמצם הפער ל-2% בלבד; במדינת המפתח אוהיו מוביל טראמפ ב-5%

הילרי קלינטון תרצה למחוק את השבוע החולף מקמפיין הבחירות שלה. 4 ימים אחרי ההתמוטטות בטקס לציון 15 שנה לאסון התאומים, מאבדת המתמודדת הדמוקרטית את היתרון המובהק בסקרים ובחלקם אף מפגרת אחרי טראמפ.

מארק צל, נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל, מתוך "כלכלי בלילה" 15.8.16

בסקר ה"ניו יורק טיימס" ורשת CNS שפורסם היום, זוכה קלינטון ל-46% תמיכה, ואילו טראמפ מקבל 44%. לפי הסקר, כאשר משקללים את שני המתמודדים העצמאים, גארי ג'ונסון וג'יל סטיין, התוצאה היא שוויון 42% בין טראמפ לקלינטון. הנתונים מצביעים על שחיקה דרמטית באחוזי התמיכה בקלינטון בשבוע האחרון, כאשר רק בתחילת החודש הובילה קלינטון בשמונה נקודות בממוצע בסקרים הארציים.

עיקר המאבק בין טראמפ לקלינטון יתרכז במדינות המפתח שניצחון בהן הכרחי בהתאם לשיטת הבחירות בארה"ב. גם בסקרים הבודקים את מדינות המפתח, קלינטון תתקשה למצוא נקודת אור. בסקר שמפרסמת סוכנות הידיעות בלומברג ונערך במדינת המפתח אוהיו, מקבל טראמפ 48% לעומת קלינטון שזוכה רק ל-43%. בשבוע שעבר הוביל טראמפ באוהיו באחוז בודד בלבד.  

בתוך כך, מנסה מטה המתמודדת הדמוקרטית לצמצם את נזקי ההתמוטטות והדיון סביב מצבה הרפואי של קלינטון. הבוקר פורסם מכתב שכתבה הרופאה האישית של קלינטון, ד"ר ליסה ברדק, ובו היא קובעת כי קלינטון "בריאה וכשירה לכהן כנשיאה. דלקת הריאות שבה לקתה נמצאת בנסיגה ואינה מדבקת"

אולי יעניין אותך גם

ח"כ שלי יחימוביץ' ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: פלאש 90

ניסנקורן זכה, יחימוביץ': "גניבת בחירות ממוסדת"

היו"ר המכהן ניסנקורן ניצח ברוב של למעלה מ-60%. המתמודדת ח"כ יחימוביץ' סירבה לקבל את התוצאות: "נגיש עתירה לקיום הבחירות מחדש תחת חוקי המדינה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.