דף הבית > אקטואליה וחדשות > האזעקה בגולן – אזעקת שווא

האזעקה בגולן – אזעקת שווא

יישובי רמת הגולן נקראו להכנס למרחבים מוגנים אך לא אותרו נפילות ודובר צה"ל עדכן כי מדובר באזעקת שווא

היישובים בהם נשמעה האזעקה: אבני איתן, אלי עד, אפיק, בני יהודה, גבעת יואב, גשור, חספין, כפר חרוב, מבוא חמה, מיצר, נאות גולן, נוב, נטור, רמת מגשימים. בשלב זה לא ידוע על נפילות. נבדקת אפשרות שמדובר בזליגת הלחימה בסוריה. התושבים התבקשו לשהות במרחבים מוגנים. בהמשך עדכן דובר צה"ל כי ככל הנראה מדובר באזעקת שווא.

אחרי שביום ראשון ניסתה חוליית דאעש לפגוע בכוחותינו בגבול הצפון, חיל האוויר תקף יעד של ארגון הטרור. צה"ל חיסל 4 מחבלי דאעש.

צה"ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע אתמול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות התקרית בצפון ותקיפת צה"ל בעקבותיה: "לא ניתן לדעאש להתבסס בחסות המלחמה בסוריה", והוסיף כי "אני רוצה לשבח את חיילי צה"ל שהדפו את המתקפה נגדנו, נהדוף כל מתקפה של דאעש על גבולותינו".

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

ארדן: "מרגלית הלך בטיפשות לתת לגיטימציה לרג'וב"

השר לביטחון פנים תקף בראיון לרשת ב' את ח"כ מרגלית המתמודד על רשות העבודה, שנפגש עם בכיר מחבלי הפת"ח. "זה שמאל שבמסגרת קמפיין מוכן לפגוע באינטרסים של ישראל"

תגובה אחת

  1. מה דאע"ש עושים? הם מנסים לבחון את רמת הסבלנות שלנו. לדעתי אסור לנו להגיב מדוד. ככל שנגנב מדוד כך הם יתקיפו אותנו יותר. ע"ע ערך עזה. על כל תקיפה שלהם להשמיד מחבלים ומתקנים אסטרטגים. ימח שמם ויאבד זכרם של כל שונאים ישראל באשר הם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.