דף הבית > אקטואליה וחדשות > אושר שטח חלופי לעמונה מצפון לישוב

אושר שטח חלופי לעמונה מצפון לישוב

רוני נומה, אלוף פיקוד מרכז, חתם על צו המאפשר הקמת שכונת קרוואנים מצפון לעמונה על פי מתווה נכסי הנפקדים ובאישור היועמ"ש

אתר ערוץ 7 חשף היום (ד') את כוונתו של רוני נומה, אלוף פיקוד מרכז, לאפשר הקמת שכונת קרוואנים בחלקה הצפוני של עמונה. אלוף הפיקוד חתם צו המאפשר מגורים על 3 חלקות שונות בצפון ביישוב עמונה. אישור הקרקעות נשען על מתווי נכסי נפקדים ואושר ע"י אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה.

אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש90
אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה. צילום: פלאש90

כזכור, השבוע משרד המשפטים עסק בהגשת חוות דעתו של היועמ"ש לממשלה ביחס להצבת מבנים זמניים לשיכון תושבי עמונה ב-3 חלקות המצויות מצפון ליישוב.

 דיון הפטריוטים על עמונה

חוות הדעת הציעה פתרון זמני לפיו ניתן להשתמש ברכוש המוגדר "נכסי נפקדים" במשך 8 חודשים במידה וקיים צורך ציבורי דחוף. חוות הדעת נסמכת על דעתו של אורי שהם, הפרקליט הצבאי הראשי ב-1998. "בהתאם לחוות הדעת, אם חוק ההסדרה יעבור בכנסת, הרי שתפקע עילה זו ומשרד הביטחון יידרש לפנות באופן מיידי את החלקות", אמר אביחי מנדלבליט.

חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהצהיר כי ניתן להעתיק באופן זמני את עמונה אם החוק ייבלם, בכנסת לפי שעה ממשיכים לקדמו וההצבעה צפויה להתקיים ביום שני.

 

 

%d7%a2%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%a6%d7%951

 

%d7%a2%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%a6%d7%952

%d7%a2%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%a6%d7%953

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

בית הקברות

ארה"ב: הושחתו עשרות מצבות בבית קברות יהודי

עשרות מצבות הושחתו בבית הקברות "חסד של אמת" בסנט לואיס שבמדינת מיזורי. עלייה גם באיומים כלפי מוסדות יהודיים שונים. איוונקה טראמפ: "עלינו להגן על מרכזי הדת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.