8:04 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > אוחנה: "בית"ר רוצה וצריכה תארים"

אוחנה: "בית"ר רוצה וצריכה תארים"

המנהל המקצועי החדש הודה כי הוא חסר ניסיון בתפקיד אך הציב יעדים: תארים ומיגור הגזענות ביציעים

זה זמן רב שבבית"ר ירושלים לא ראו כל הרבה כלי תקשורת במסיבת עיתונאים. היום זה קרה עם הצגתו של אלי אוחנה, שחקן העבר האגדי של המועדון במסיבת עיתונאים בה הוצג אוחנה כבעל זכויות הניהול.

מסיבת העיתונאים של אוחנה. צילום: משה בוקר, ערוץ 20

טביב פתח ואמר כי הוא נפרד מהמועדון אותו ניהל ארבע שנים ומפנה את הבמה מבחינת הניהול לאוחנה שהודה לטביב על התפקיד: "שמחתי לקבל את התפקיד, זה לא דבר מובן מאליו. לא ניהלתי אף פעם לא מפעל ולא ארגון, אבל אני בא מתחום הכדורגל, הייתי מעורב כמעט בכל מה שקרה בקבוצות בהן הייתי. ייקח זמן ללמוד את העניינים ולעשות את התפקדי כמו שצריך. אני מנהל מא' עד ת', בפן הניהולי, המקצועי, נוער בוגרים, שחקנים, כל מה שקשור לבית"ר. זה תפקיד של מי שעומד בראש מערכת. הבחירה של אלי טביב מראה את היחסים האישיים המצוינים בינינו".

גם ביציעים יש מטרות. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
גם ביציעים יש מטרות. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

אוחנה חלק שבחים לבעלים ואמר: ״אלי התחיל מהלך בעונה שעברה ואני אומר בצורה חד משמעית, אלי הוא בעל הבית והמדיניות שלו תישמר. המדיניות כבר מביאה תוצאות, יש הרבה פחות קריאות גזעניות ואלימות במגרשים. אנחנו לא באים להילחם ולריב, להראות שאנחנו החזקים. בסופו של דבר הדרישות שלו ברורות ופשוטות בנושא הזה, אלימות וגזענות מחוץ ליציעי בית"ר ירושלים. מאז שקיבלתי את התפקיד, נפגשתי עם אוהדים ותיקים של בית"ר, שסיפרו כי הם באים רק מידי פעם ולא מעיזים להביא את הילידים למגרשים. אנחנו רוצים להביא את בית"ר למצב שאוהדים יוכלו להביא את הילדים ולהחזיר את בית"ר למה שהייתה כל השנים. זה לא יקח יום או יומיים, אבל עם קצת שכל נגרום לאוהדים להבין"

בנוגע לתארים אמר אוחנה: ״בית״ר רוצה וצריכה תארים. המטרה להתמודד ולהביא תארים לבית״ר ירושלים אני לא מבטיח שזה ממש בעונה הקרובה אבל המטרה להביא תארים״.

מספר 11 שוב בבית"ר. צילום: משה בוקר, ערוץ 20
מספר 11 שוב בבית"ר. צילום: משה בוקר, ערוץ 20
העוגה שהכינו לאוחנה. צילום: משה בוקר, ערוץ 20
העוגה שהכינו לאוחנה. צילום: משה בוקר, ערוץ 20
אחי אוחנה נשאל לגבי האפשרות לצרף שחקן ערבי ואמר לתקשורת כי היה ברור שהשאלה תישאל ואין לו כוונה לספק כותרות ולעשות עניין מהנושא. אוחנה אמר: "אני מכיר את בית"ר יותר טוב מכל אחד אחר שיושב פה, ביליתי שם את כל חיי, זה בית, ואני יכול להגיד שמעולם בבית"ר לא הייתה מדיניות לפסול שחקן על סמך מוצאו או צבע עורו. אני מבין שהשאלה מתבקשת ועושה כותרות, אבל מעולם לא קיבלו פה החלטה על פי מוצא או דת, וכך יהיה בעתיד. כל שחקן יישקל עניינית".

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פקהארט כובש את שער היתרון של האלופה. צילום: הפועל ב"ש

רק תיקו לב"ש מול הפועל חיפה, נתניה ואשקלון הרשימו

האלופה ממשיכה לקרטע וזה מתחיל לבוא לידי ביטוי גם בתוצאות, עטר וגיא לוי בבכורה ספגו תבוסות וחלוקת נקודות מאכזבת בין עכו לבני יהודה